Włóczy-kije

Projekt “Włóczy-kije 2012” ma na celu zaktywizowanie osób z niepełnosprawnością sensoryczną do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego patentu opracowanego przez niewidomego instruktora orientacji przestrzennej w projekcie zostaną wykorzystane specjalistyczne uprzęże które umożliwią osobom niewidomym bezpieczne i komfortowe uprawianie Nornic Walking – jako forma rekreacji ruchowej (sportu dla wszystkich) jest innowacyjną formą aktywności fizycznej podejmowaną coraz częściej przez osoby pełnosprawne.

Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Nordic Walking zajęcia prowadzić będzie z wykorzystaniem technik marszu zdrowotnego, fitness a także marszu sportowego (dla osób zainteresowanych zwiększonym wysiłkiem fizycznym).

Adresatami projektu są osoby z niepełnosprawnością wzrokową mieszkańcy na terenie Gminy Miejskiej Kraków. W projekcie wezmą udział również osoby pełnosprawne pełniące rolę wolontariuszy oraz przewodników osób niewidomych.

Projekt pozwoli osobom niewidomym i słabowidzącym na aktywny wypoczynek od codziennych obowiązków związanych z nauką, pracą i domem

Projekt realizowany będzie w okresie od 15.08 – 31.10.2012r.