Slættaratindur – łatwa góra???

[…] Niewidomy alpinista dziś wyruszył w wyprawę po swój 44. szczyt z listy Korony Europy – najwyższą górę Danii, znajdującą się na Wyspach Owczych. Choć liczy tylko 882 metrów, stoi przed nim ogromne wyzwanie. Wraz z towarzyszącym mu Wojtkiem Siwkiem, dotrą na wyspy w piątek 24 listopada, a 27-ego wracają już do Polski. Mają więc niecałe trzy dni na osiągnięcie celu, a warunki na miejscu są bardzo trudne. W aktualizowaniu informacji pomaga wspinaczom m.in. Sabina Poulsen, polska blogerka z Wysp Owczych.
Tak o wyprawie na najwyższy szczyt Wysp Owczych na swoich strona pisał in-Kraków. To nie była łatwa wyprawa, gdyż ta niepozorna górka w warunkach zimowych jest nie lada wyzwaniem.
Nie zdobyliśmy ultra oblodzonego szczytu, ale za to poznaliśmy mega fajnych i życzliwych ludzi – wiadomo jak ktoś mieszka tak dalekoooo to musi być pozytywnie zakręcony.
Powiem Wam w tajemnicy, że celowo nie weszliśmy na Slættaratindur, chcemy jeszcze raz odwiedzić Sabinę i poczuć jak to jest być na Wyspach w maju

https://in-krakow.pl/…/trudna-wypr…/5a15683d6efed00700bdd62f