Safari Wrakowe. Egipt 2017

Wspólnie z Fundacją Do Pzrodu oraz Centrun Nurkowym Raja spędziliśmy kilka dni nurkując w wodach Morza Czerwonego. Tam nieopodal Hurghady, czekały na nas pradziwe skarby …
W tych okolicach, na dnie morza znajduje się aż siedem zatopionych okrętów z różnych epok! Naszym celem były m.in. wraki takie jak Giannis D, Carnatic, Chrisoula K, mały Gubrakiem w regionie Sha’ab Abu Nuhas. W latach świetności, był wspaniałym 90-metrowym żaglowcem parowym. Stal, Ulysses, Barge, Rosalie Moeller, Kingston czy najbardziej znany – SS Thistlegorm. Carnatic jest najstarszym watek uderzył jednak w rafę w 1869 roku. Wrak jest bardzo fotogeniczny i warty eksploracji przez nurków, będąc jednocześnie domem dla wielu muren, strzępieli i ośmiornic. 

Legendą morskiego świata jest słynny – SS Thistlegorm. Zbrojny frachtowiec zatonął w 1941 roku zaatakowany przez niemieckie bombowce. Jego lokalizację po raz pierwszy określił Jacques Cousteau w latach 50. ubiegłego wieku, a dziś – co roku wiele tysięcy nurków tłoczy się nad jego kadłubem, w ładowniach i na korytarzach. Niezapomniane wrażenia pozostawi po sobie również wizyta na rafach Woodhouse, Jackson, Gordon i Thomas, gdzie zobaczyśmy przepiękne formacje koralowe!