Pętla wokół Tatr

Składanie roweru w Kryspinowie

28.06.2014r

Karczma Rochatyna w Kryspinowie to pierwszy z przystanków projektu „Pętla wokół Tatr”  organizowanego przez nasze Stowarzyszenie przy współpracy z grupą PZU oraz firmą ASTOR z Krakowa. To właśnie nad Zalewem Kryspinów spotkały się podczas integracyjnego pikniku ekipy który w lipcu wyruszyć mają na weekendowy tour wokół Tatr.

Obok niewątpliwie integracyjnego charakteru tego spotkania istotnym jego celem było złożenie ufundowanego przez Fundację PZU tandemu, który od tej pory z ramienia Stowarzyszenia stanie się nieodzownym partnerem rowerowych wędrówek naszych członków oraz beneficjentów.

Impreza przebiegała w znakomitych nastrojach, a dzięki wspaniałej pogodzie oraz zapałowi do pracy mogliśmy bezstresowo do późnych godzin wieczornych oddać się atmosferze chwili.

Pogoda pokrzyżowała nam plany, ale nie podaliśmy się

13.07.2014r

W związku z intensywnymi opadami deszczu oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi planowany na  –  lipca roku tour wokół Tatr zmuszeni zostaliśmy przełożyć na termin nieco odleglejszy – najprawdopodobniej odbędzie się on w ostatni weekend sierpnia.

Nieco lepszą pogodę  oraz pełne przygotowanie sprzętowe wykorzystaliśmy jednak organizując niedzielny wypad tandemowy do ojcowa połączony z ogniskiem i wspólną integracją. Uczestnicy nastawieni na wyczerpujący bo blisko  250 kilometrowy rajd wokół Tatr niemal w „rozgrzewkowym” tempie pokonali blisko  80 kilometrowy odcinek na trasie Kraków – Ojców – Kraków.

Podczas wyjazdu nie obyło się bez przygód, chociażby  dwóch zapalonych kolarzy którzy ruszając z impetem zerwali w drodze powrotnej hartowany stalowy łańcuch jednego z rowerów. Wielu ten stosunkowo niewielki odcinek potraktowało jako formę zgrania się ze swoim przewodnikiem przed sierpniowym tourem. Podczas ogniska nie zabrakło opowiadań i planów związanych ze zbliżającym się rajdem. Mamy więc nadzieję że w sierpniu już bez przeszkód ruszymy na trasę „Pętli wokół Tatr”

 

Partnerzy:

 

Korzystamy ze wsparcia technicznego: